Uložit na nákupní seznam
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak obléct dítě na zimní procházku, aby se mu nezchladilo?

2023-04-06
Jak obléct dítě na zimní procházku, aby se mu nezchladilo?

I přestože zima není v současné době vždycky příliš tvrdá, stojí za to pečovat o dostatečnou ochranu před chladem během procházek se svým dítětem. Tím mu zajistíte pohodlí a umožníte mu plně si užít čas venku. Jak oblékat dítě v zimě? Využijte našich tipů pro ochranu před nachlazením a bezpečné trávení času na čerstvém vzduchu.

Jak oblékat dítě v zimě? Dbát o míru a kvalitu

Při přípravě na procházku s dítětem v chladných dnech si obvykle oblékáme teplé oblečení, abychom si byli jisti, že malý nezmrzne. Nicméně přehřátí může být pro něj stejně, ba dokonce více nebezpečné. Zpocené dítě rychle chytí rýmu a kašel. Jistě mu také nebude pohodlně při zimní procházce. Abychom tomu předešli, dodržujte míru při plánování oblékání na procházku. Oblékejte dítě vrstvově. Tím zajistíte tepelný komfort bez ohledu na venkovní teplotu. Nejde pouze o množství oblečení, které dáte na své dítě, ale také o jejich kvalitu. Vyberte oblečení z prodyšných materiálů, které účinně odvádí vlhkost ven, ponechávající kůži dítěte teplou a suchou.

Jak obléci dítě na zimní procházku? V cibulce.

Zimní pobyt na čerstvém vzduchu vynikajícím způsobem působí na organismus dítěte - podporuje jeho imunitu a zajišťuje dobrý pocit. Existuje však jedna podmínka - je třeba se postarat o vhodné oblečení pro dítě. Pokud se vydáte na procházku s aktivním předškolákem, dejte mu o jednu vrstvu oblečení méně než sobě. Pro kočárkové dítě by naopak mělo být oblečeno tepleji než rodič. Podívejme se blíže na jednotlivé vrstvy. Přímo na kůži by měla být přiléhavá a účinně odvádějící vlhkost oděv, například bavlněné body nebo overaly pro kojence a termické spodní prádlo pro předškoláky. Druhá vrstva by měla plnit funkci izolační. Zvolte oblečení, které zabrání úniku tepla. K této roli se skvěle hodí teplé tepláky, mikiny a svetry. Vrchní vrstva má za úkol chránit dítě před větrem a vlhkostí. U staršího dítěte to bude zimní puchová bunda a u kojenců teplý kombinéza.

Jak oblékat dítě v zimě? Doporučené doplňky

V zimě byste neměli zapomenout ani na doplňky. Teplé rukavice ochrání dětské ruce před omrzlinami a starším dětem umožní vyrábět sněhové koule a sněhuláky. Ponožky s odváděním vlhkosti jsou spolehlivou ochranou proti chladu pro nohy. Ujistěte se, že aktivnímu dítěti obuv je voděodolná. Dejte mu na nohy sněžnice nebo pohodlné kozačky s tlustou podrážkou, které jsou bariérou proti vlhkosti. Mezi doplňky, které by neměly chybět na zimní procházce, patří také čepice a šála. Z hlavy ztrácíme až 50 % tepla, proto je důležité ji řádně ochránit. V nabídce AGBO najdete zimní čepice pro děti všech věkových kategorií. Jsou to modely s teplou podšívkou z přírodního materiálu a atraktivním designem. Pro kojence doporučujeme pokrývky hlavy s vázáním pod bradou, které zabrání jejich sklouznutí. V našem internetovém obchodě nechybí ani sady čepice a šály pro děti. Ty druhé můžete nahradit praktickým kruhovým šálkem, který váš malý brouček snadno oblékne sám bez pomoci.

Jak obléknout dítě na procházku v zimě? Dečka

Pokud jdete na procházku s dítětem v kočárku, přikryjte ho také dečkou. Tím mu zajistíte další ochranu před chladem. Bude to potřeba, protože během spánku teplota těla kojenců mírně klesá, což může ovlivnit termický komfort novorozence. Díky teplému a zároveň prodyšnému přikrývku však můžete tomu zabránit. V této roli se skvěle osvědčí dostupné v naší nabídce dětské dečky z vlny s vynikajícími termoregulačními vlastnostmi. Doporučujeme modely vyrobené z novozélandských merinových vln, které budou spolehlivou bariérou proti chladu a vlhkosti.

Jak obléct dítě v zimních horách?

Pokud plánujete zimní výlet do hor s dítětem, nezapomeňte vzít s sebou termální prádlo, které se skládá z dlouhého trička s dlouhým rukávem a legínů, které jsou přizpůsobené tělu. Toto oblečení bude nejblíže k pokožce dítěte. Jako druhou vrstvu použijte teplou fleecovou bundu a jako třetí vrstvu ideální budou nepromokavá lyžařská bunda a kalhoty. Alternativou k tomuto setu je lyžařský kombinéza, vyrobený z odolného a nepromokavého materiálu. Pamatujte, že zimní oblečení pro děti by mělo být elastické. Nemělo by omezovat jejich pohyb a volnost. Pokud se vám podaří správně sestavit oblečení, pobyt na čerstvém vzduchu v mrazivých dnech určitě přinese vašemu dítěti spoustu radosti.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 406 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-01-25
vše v pořádku
2024-01-21
Vse super, rychle dodani
pixel