Uložit na nákupní seznam
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak oblékat kojence na jaře? Praktické tipy pro rodiče | Blog AGBO

2023-04-06
Jak oblékat kojence na jaře? Praktické tipy pro rodiče | Blog AGBO

Jarní počasí má rádo překvapení. Stačí pár okamžiků a slunce vyjde zpoza mraků a teplota stoupne o několik stupňů. Jak obléci novorozence, aby byli chráněni před prochladnutím a zároveň předešli přehřátí? Připravili jsme několik tipů pro rodiče, aby jim usnadnili sestavování dětského oblečení pro jarní procházku.

Jak obléci dítě na jaře? Vrstvově!

Jaro je obdobím, kdy jsou děti zvláště vystaveny nachlazení. Ačkoli se oteplová, proměnlivé počasí podporuje přehřátí, což může být mnohem větším ohrožením pro zdraví miminka než vychladnutí jeho těla. Nicméně to lze snadno předejít pečlivým sestavením oblečení pro dítě. Jak obléct dítě na jaře pro procházku? Vrstvově, na tzv. "cebule". Pokud se počasí změní, můžeme rychle přizpůsobit oblečení dítěte aktuálním podmínkám tím, že mu přidáme další vrstvu nebo odebereme jednu z těch, které má na sobě. Kolik vrstev oblečení by mělo dítě nosit na jaře? Vše záleží na venkovní teplotě. Abychom si usnadnili úkol, držme se pravidla oblékání miminka o jednu vrstvu více než sebe. Tím mu zajistíme tepelný komfort jak v slunečných, tak v oblačných dnech.

Jak obléci dítě na procházku na jaře?

Sázka na oblečení vysoké kvality, vyrobeném z příjemných na dotek přírodních tkanin. Jako první vrstvu, která má největší kontakt se pokožkou, se skvěle hodí bavlněné body s krátkým nebo dlouhým rukávem, v závislosti na počasí venku. Měkké body nejenže nepodráždí pokožku a zajistí pohodlí pro kojence, ale také udrží plenu na místě a předcházejí tak nečekaným mokrým nehodám během procházky. Jako druhou vrstvu je vhodné použít praktický overal. Zvolte takový, který je vyroben z prodyšných a efektivně odvádějících vlhkost tkanin. Pokud je den teplý a teplota dosahuje 20 ° C, další vrstvy pro dítě nebudou potřebné. V chladných dnech je však vhodné sáhnout také po teplém svetru nebo mikině a při velmi nízké teplotě bude potřeba lehký kombinézon.

Jak obléci dítě na jaře? Vyhněte se přehřátí!

Aby jste měli jistotu, že miminko necítí zimu a nedochází k přehřátí, mnoho rodičů dotýká ručiček dítěte. Lepší je však zkontrolovat krk miminka. Pokud je potní, sundejte jednu vrstvu oblečení z kojence. Studený krk je signálem, že je vhodné dítě více obléci. Na jaře si vezměte do kočárku deku. Použijte ji jako další vrstvu oblečení. Vyberte pro dítě prodyšný a bezpečný model z přírodního materiálu. V nabídce AGBO naleznete vysokokvalitní deky pro děti vyrobené z merino vlny, bavlny a bambusu. Jsou lehké a prodyšné, ale účinně chrání kojenec před jarním chladem. Nezapomeňte si vzít několik kusů náhradního oblečení. Mohou se hodit, když dítě zmokne. V mokrém oblečení určitě nebude pohodlně a riziko infekce se zvýší.

Jak obléci dítě na jaře, když prší?

V deštivé dny nevzdávejte se procházek se svým dítětem. Mohou být opravdu příjemné, za předpokladu, že se postaráte o vhodné oblečení vašeho potomka. Pokud vezmete kočárek, jako ochranu proti dešti se skvěle osvědčí speciální folie, která ochrání dítě před vlhkostí. Je také vhodné zabezpečit dítě teplou vlněnou dekou, která nevsákne vodu. Pokud už vaše dítě stojí na vlastních nohách, oblékněte mu lehkou dešťovou bundu. Postarejte se také o nepromokavou obuv. Měla by mít vysokou špičku a širokou část na prstech, aby umožnila volnost dětským prstům.

Jak obléct kojence na jaře? Krytí hlavy

Pokud není den příliš teplý, zajistěte hlavičku dítěte čepicí. Vezměte ji s sebou vždy, když teplota venku nepřekročí 15°C. Sáhněte po bavlněném modelu. Zajistí kůži miminka přístup k vzduchu a zároveň ochrání jeho čelo a uši před chladem. V našem internetovém obchodě naleznete pohodlné čepice pro kojence, které se vynikajícím způsobem osvědčí na jaře. Dobrou volbou budou uvázané pod bradou kryty hlavy s přídavnou ochranou uší. Nebudou sklouzávat z hlavičky batolat ani tehdy, když jsou velmi aktivní. Když je den teplý a slunečný, zajistěte svému potomkovi ochranu před UV zářením. Oblékněte mu prodyšnou čepici s kšiltem nebo měkký klobouček. Pokud teplota dosahuje 20°C, malé děti nepotřebují bavlněnou čepici. Jedná se totiž o srovnatelnou teplotu s tou, která panuje doma.
Pamatujte, že kojenci v kočárku jsou náchylnější k vychlazení než ti, kteří procházejí venku na vlastní nohy. Pokud Vaše dítě jde samostatně, oblékejte ho stejně jako sebe, nebo o jednu vrstvu méně. Přidaná vrstva je potřebná pouze v případě kojenců v kočárku. Avšak i v tom případě je dobré si uvědomit, že v nitru kočárku je trochu tepleji než venku. Už víte, jak obléct kojence na procházku na jaře. V přizpůsobeném oblečení podle povětrnostních podmínek se určitě budete těšit na pozorování probouzející se přírody, a čas strávený venku bude příjemný a radostný.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 406 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-02-22
Super...
2024-01-31
Rychlé dodání, super čepice
pixel