Uložit na nákupní seznam
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak oblékat kojence v zimě, aby neprochladl?

2023-03-31
Jak oblékat kojence v zimě, aby neprochladl?

S poklesem teplot vznikají mezi rodiči pochybnosti ohledně zimního oblečení jejich dítěte. Jak by mělo být dítě oblečeno, aby bylo chráněno před chladem a zároveň se nepřehřálo? Situaci ztěžuje skutečnost, že dítě ještě není schopno sdělit své potřeby. Přečtěte si, co oblékat na zimní procházku.

Jak oblékat miminko v zimě?

Často v obavě ze zimního počasí oblékáme miminko velmi teple, abychom zajistili, že mu při pobytu venku nebude zima. Tím, že se řídíme zásadou: čím více, tím lépe, však můžeme vést k přehřátí, které má za následek rychlé ochlazení těla vašeho dítěte a může poškodit jeho zdraví. Jak oblékat dítě v zimě? Odpověď na tuto otázku není snadná. Termoregulace miminek ještě není tak účinná jako u dospělých, což znamená, že rychleji prochladnou. Existuje však několik pravidel, která vám tento úkol usnadní.

Nejdůležitější z nich je oblékat dítě do cibuletj. ve vrstvách. To znamená, že je dobré obléknout batoleti několik tenkých vrstev oblečení, abyste mu v případě potřeby mohli jednu vrstvu svléknout nebo obléknout další. Nezapomeňte také, že vaše dítě by mělo mít na sobě vždy o jednu vrstvu více než vy. Chcete-li zjistit, zda je mu teplo, dotkněte se jeho krku. Pokud je suchý a teplý, je vše v pořádku. Pokud je vlhký - vašemu děťátku je pravděpodobně příliš horko, a pokud je chladný - je mu příliš zima.

Jak oblékat dítě do kočárku v zimě?

Procházky s dítětem, a to i v chladném počasí, jsou skvělé pro jeho zdraví a posilují jeho imunitu. Nevzdávejte se jich, ale ujistěte se, že je vaše děťátko vhodně oblečeno. Rozhodněte se pro vrstvy. První může být měkké a pohodlné body. Další vrstvou může být tričko s dlouhým rukávem a kombinéza nebo punčocháče. Jako další vrstvu doporučujeme oblíbený overal romper nebo tepláky s fleecovým svetrem nebo dupačkami. Poslední vrstvou je kombinéza a doplňky, jako jsou rukavice a čepice.

Při hledání odpovědi na otázku, jak oblékat dítě v zimě, věnujte pozornost nejen počtu vrstev, ale také kvalitě oblečení, které oblékáte. Vybírejte oblečení, které je bezpečné pro pokožku vašeho dítěte, je teplé, ale zároveň prodyšné a dobře odvádí vlhkost. Důležité jsou také tepelně izolační vlastnosti různých materiálů.

Jak obléknout dítě na procházku v zimě? Praktické tipy

Zateplené, ale krátké bundy se nehodí pro děti, které netráví čas aktivně na procházkách, ale pozorují zimní krajinu z kočárku. Je lepší je nahradit jednodílnou kombinézou, která bude v tomto případě spolehlivou bariérou proti chladu.

Důkladně vyberte pro své děťátko také čepici. Vzhledem k tomu, že je v přímém kontaktu s pokožkou, volte model z přírodních a kvalitních materiálů. V nabídce AGBO najdete dětské zimní čepicevyrobené z merino vlny. Díky svým termoregulačním vlastnostem poskytují vynikající ochranu před chladem i přehřátím. Doporučujeme také modely s podšívkou, vyrobené z certifikované bavlny, s elastickými vlákny pro dokonalé přizpůsobení.

Jak oblékat kojence v zimě? Co vzít na procházku?"

Aby se k vašemu miminku nedostal studený vzduch, na zimní procházku s kočárkem vezměte lehkou, ale teplou deku. Použijte ji jako další vrstvu chránící před chladem. Přikryjte jí nohy svého dítěte. Ty totiž mrznou nejrychleji. Vlněné přikrývkyjsou výbornou volbou na zimu, protože účinně zadržují teplo a poskytují teplo i v těch nejchladnějších dnech.

Alternativou k přikrývce je teplý spací pytel s nepromokavou vrstvou. Je ideální pro nejmenší děti, které tráví procházky bez pohybu. Vyplatí se také vybavit se speciální zavinovačkou do kočárku. Ta je vynikajícím krytem proti dešti a sněhu. Než ji však oblečete, ujistěte se, že má okénko, aby mělo vaše děťátko přístup na vzduch.

Jak oblékat novorozence v zimě?

A co z najmłodszymi pociechami, które niedawno przyszły na świat? Podobnie, jak w przypadku niemowląt, noworodki warto ubierać warstwowo. Planując zimowy strój na spacer zawsze jednak należy kierować się pogodą za oknem i dopasowywać do niej ilość warstw odzieży. Nie bez znaczenia są także indywidualne preferencje i temperament maluszka. Ruchliwe smyki lepiej ubrać nieco lżej niż te, które spokojnie leżą w wózku. W przeciwnym razie może dojść do ich przegrzania, a stąd już tylko krok do infekcji.

W przypadku noworodków bardzo ważne jest regularne sprawdzanie ich karku. W ten sposób zyskasz pewność komfortu termicznego swojej pociechy i możliwość szybkiej reakcji, gdy dziecku będzie zbyt ciepło lub zbyt zimno. Pamiętaj także, by unikać sztywnej i grubej odzieży, która może sprawić, że maluchowi będzie niewygodnie i znacząco ograniczyć swobodę jego ruchów. Ze względu na to, że - podobnie jak stópki - główka dziecka wychładza się niezwykle szybko, nigdy nie zapominaj o wysokiej jakości czapeczce. Jeśli jeszcze jej nie masz, w AGBO z pewnością znajdziesz idealny model dla swojego maluszka.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 406 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-02-09
Mohu jen doporučit rychlé dodání krásné zboží
2024-01-31
Rychlé dodání, super čepice
pixel