Uložit na nákupní seznam
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak obléknout dítě na lyže? Připravte se na společné šílenství na sjezdovce.

2023-04-06
Jak obléknout dítě na lyže? Připravte se na společné šílenství na sjezdovce.

Pokud plánujete přenést svou vášeň pro lyžování na své dítě, zajistěte mu správnou přípravu a pohodlí během jeho prvních sjezdů. Pouze tehdy bude moci plně užívat aktivitu na čerstvém vzduchu uprostřed bílého sněhu. Jak obléknout dítě na lyže? Využijte našich doporučení a určitě se vám podaří přizpůsobit oblečení vašeho dítěte podmínkám, které panují na svahu.

Jak správně obléci dítě na lyže?

Oblečení na lyže by mělo pro dítě poskytovat účinnou ochranu proti chladu a zároveň neomezovat jeho pohyby. Neměli byste malé děti oblékat příliš teple. To by mohlo vést k přehřátí, což nejen snižuje pohodlí během hraní na svahu, ale také podporuje nachlazení. Pokud nevíte, jak obléci dítě na lyže, máme pro vás několik cenných rad. Díky nim se přípravy na rodinné sjezdy stanou mnohem snadnějšími. Důležitá je nejen tloušťka dětského oblečení, ale také kvalita materiálů, ze kterých jsou vyrobeny části malého lyžaře. Vyberte takové, které mají termoregulační vlastnosti a zajišťují odpovídající cirkulaci vzduchu. Tkaniny by také měly být příjemné na dotek a měkké, aby nedráždily citlivou pokožku dítěte.

Jak obléci dítě na lyže? Termoaktivní oblečení.

Pro zajištění termického komfortu dítěte na svahu není nutné ho oblékat velmi teplou. Namísto tlusté a těžké bundy a zateplených kalhot omezujících pohyblivost, dejte svému dítěti několik vrstev tenkého oblečení. Pro tuto roli se skvěle hodí termoaktivní oblečení, které přiléhá k pokožce dítěte. Rychle odvádí vlhkost a zároveň efektivně chrání dítě před vychladnutím. Zvolte oblečení ze syntetických materiálů, které rychle schnou. Vyhněte se bavlně - když se dítě potí, materiál se stane mokrým. Termoaktivní oblečení by mělo pevně přiléhat k tělu. Sáhněte po bezšvové sadě skládající se z trička s dlouhým rukávem a legínů. Absence švů snižuje riziko podráždění na citlivé pokožce dítěte.

Oblečení pro děti na lyže - izolační vrstva

Druhá vrstva oblečení by měla plnit funkci izolační a zajišťovat teplý pocit v mrazivé dny. Pro pohodlí dítěte volte sportovní oblečení, které bude příjemné na dotek a elastické. Skvělou volbou je měkký fleecový materiál nebo mikina. Věnujte pozornost použitému materiálu, ujistěte se, že efektivně odvádí vlhkost místo toho, aby ji nasával. Nezapomeňte také na teplé ponožky, které zajistí ochranu proti promrzání nohou dítěte. Můžete použít dvě páry tenkých a vysokých termoaktivních ponožek. Voděodolné a pohodlné rukavice zajistí ochranu proti omrzlinám na rukou. Pro malé děti jsou nejlepší dvouprstové modely. Před nákupem zkontrolujte, zda mají vnitřní fleecovou izolaci a elastické zápěstní manžety. Díky nim budou rukavice pevnou bariérou proti sněhu a vlhkosti a vy je snadno přizpůsobíte rukám dítěte.

 Jak obléci dítě na lyže? Vnější vrstva

Vnější vrstva oděvu chrání dítě před sněhem, deštěm a větrem. Skládá se z nepromokavých lyžařských kalhot a bundy s membránou. Tento set můžete nahradit také jednodílným kombinézou. Vnější vrstva by měla být nejen nepromokavá, ale také prodyšná. Aby se zabránilo pronikání sněhu do rukávů bundy, zvolte model s otvory na palce v manžetách. Velkým ulehčením je také přítomnost sněžného pláště. Před tím, než si koupíte lyžařskou bundu pro svého potomka, zkontrolujte, zda má kapsu na skipas, která usnadňuje používání vleku a snižuje riziko ztráty karty. Při výběru kalhot se rozhodněte pro model se šlejhami. Určitě se nebudou sklouzávat během sjezdů. Díky krátkým zipům bude pro dítě mnohem snazší obléknout a sundat kalhoty.

Čepice na lyže - nezbytný doplněk

Když se vydáváte s dítětem na sjezdovku, nesmíte zapomenout na teplou, ale zároveň lehkou čepici. S ohledem na nutnost nasadit malému kask, vyberte modely bez bílého puchýře. Hladké a elastické kryty hlavy jsou mnohem lepší volbou. Dokonalé přizpůsobení je pro pohodlí dítěte velmi důležité. V nabídce AGBO najdete zimní čepice pro děti v mnoha atraktivních vzorech a v široké škále velikostí. Jsou to účinná ochrana před chladem při jízdě po zasněžených svazích. Čepice na lyže pro děti mohou nahradit lyžařské komínky, které chrání nejen hlavu, ale také obličej dítěte před studeným větrem. Pamatujte si, že hlavou uniká až 50 % tepla. Teplá čepice je v mrazivém počasí základem. Skvělou volbou jsou akrylové modely, které jsou k dispozici v našem sortimentu. Čepice na lyže však nejsou všechno. Je také nutné ochránit krk dítěte před chladem. Stačí lehký komín nebo lyžařský šátek. Lepší však je vyhnout se šálku, jehož oblékání může být časově náročné. Jeho dlouhé konce mohou také ohrožovat bezpečnost dítěte během jízdy nebo používání vleku.

 

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 406 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-02-24
Maximální spokojenost. Vše na 1***.
2024-01-21
Vše perfektní, kvalitní výrobky, velikosti sedí, rychlost dodání.
pixel