Uložit na nákupní seznam
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak prát bambusovou deku? Praktické tipy pro rodiče

2023-03-30
Jak prát bambusovou deku? Praktické tipy pro rodiče

Bambusový materiál a jeho vlastnosti


Proč se bambusové přikrývky staly tak populární? Jejich výhody se dají násobit. Jsou prodyšné, odolné, hřejivé a bezpečné pro citlivou pokožku malých dětí, mají antialergické, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti a výborně pohlcují pachy. Bambus se k výrobě tkanin používá již dlouhou dobu. V současné době se bambusový materiál často používá na výrobu dětských přikrývek, které jsou k dostání u mnoha známých výrobců.

Pěstování bambusu je velmi jednoduché a nevyžaduje použití žádných chemických látek, díky čemuž jsou látky z jeho vláken pro nejmenší bezpečné. Bambus roste rychle a nepotřebuje mnoho vody. Bambusová tkanina je biologicky odbouratelná. Je to bezpochyby ekologická volba. Pokud hledáte ekologicky šetrné výrobky s výjimečnými vlastnostmi, bude pro vás bambusová tkanina ideální.

Praní bambusové deky

I přes antibakteriální vlastnosti bambusové přikrývky je nutné ji prát. Jedině tak zajistíte správnou hygienu svého dítěte. Jak zajistit čistotu bambusového pleteného oděvu a zároveň nezpůsobit ztrátu jeho vlastností? Můžete použít pračku? Nebo je jedinou možností ruční praní? Existuje také mnoho pochybností o způsobu sušení deky.

Začněme tím, jak často by se měla bambusová deka prát. Pokud je jejím majitelem kojenec, bude frekvence praní jistě mnohem vyšší než u bambusových výrobků patřících dospělým. Kojenec může deku znečistit nebo ušpinit od svačinek snědených během procházky. Čistotu deky může ohrozit také počasí, například déšť nebo bláto. Skvrny jsou bezpochyby indikací k vyprání, ale nejen to. I když deka nebyla znečištěna, měla by se pravidelně prát, aby se zabránilo růstu patogenních bakterií a obnovila se její svěžest. Četnost praní závisí především na intenzitě používání.

Jak prát bambusovou deku? Podívejte se na etiketu výrobku

Před manipulací s přikrývkou zkontrolujte informace uvedené na štítku výrobku. Doporučení pro praní se mohou u různých značek lišit. Přestože existují obecná pravidla pro praní bambusových přikrývek, je nejlepší řídit se pokyny výrobce. Ujistěte se, že způsob, který hodláte použít, deku nepoškodí a neovlivní její vlastnosti.

Na štítku najdete informace nejen o způsobu praní, ale také o doporučených pracích prostředcích a způsobech sušení oděvu.

Praní přikrývky - v pračce nebo v ruce?"

Pro většinu bambusových přikrývek se doporučuje praní v pračce za použití jemných pracích prostředků určených pro děti. Pro snížení rizika poškození deky v bubnu je dobré ji předem vložit do speciálního sáčku na choulostivé oděvy, aby se zabránilo jejímu vytahání. Pokud chcete, aby barva deky zůstala stejná, perte ji s předměty v podobných odstínech. Zvolte jemný program a před vyjmutím z pračky ji odstřeďte, abyste ji zbavili přebytečné vody. Otáčky by neměly přesáhnout 800.

Praní bambusové deky v ruce může způsobit její mechovatění. Mechanickým třením oděv můžete nakonec poškodit. Někteří výrobci však tento způsob čištění doporučují. Je tedy dobré vyhnout se silnému tření deky. Jednoduše ji ponořte do teplé vody se saponátem a jemně ji otřete.

Jakou teplotou prát bambusovou přikrývku?

Stejně důležitá jako způsob praní je i její správná teplota. Na kolik stupňů byste měli bambusové deky prát, abyste je nepoškodili? Pokyny najdete na štítku, ale obvykle se doporučuje prát deky při teplotě 30⁰C - 40ºC. Při vyšších teplotách může dojít k poškození bambusových vláken a deka může ztratit své vlastnosti.


Z tohoto důvodu se raději vyhněte žehlení oděvu, a pokud je to nutné, udělejte to mírně nahřátou žehličkou, po předchozím zakrytí deky látkou.

Jak čistit bambusovou deku? Na co pamatovat?

Záleží také na způsobu sušení. Vzhledem ke škodlivému vlivu vysokých teplot na strukturu deky se doporučuje vyhnout se sušení v sušičkách. Po vyprání deku položte naplocho a nechte ji uschnout. Je také dobré upustit od používání změkčovače tkanin, který - stejně jako vysoké teploty - poškozuje vlákna tkaniny.

Vhodná péče o bambusovou deku je účinným způsobem, jak zabránit ztrátě jejích vlastností. Trvanlivost potahu závisí také na kvalitě jeho výroby. V nabídce AGBO najdete modely vyrobené z vysoce kvalitní příze, které zajistí vašemu dítěti bezpečí a tepelný komfort po dlouhou dobu.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 406 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-02-24
Maximální spokojenost. Vše na 1***.
2024-02-09
Mohu jen doporučit rychlé dodání krásné zboží
pixel