Uložit na nákupní seznam
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak si vybrat klobouk, který bude vyhovovat vašemu tvaru obličeje? Zjistěte, který model bude ideální právě pro vás!

2023-04-03
Jak si vybrat klobouk, který bude vyhovovat vašemu tvaru obličeje? Zjistěte, který model bude ideální právě pro vás!

Hlavním účelem čepice je chránit před chladem, ale pokrývka hlavy slouží také jako módní doplněk. Jak si z nepřeberného množství střihů, vzorů a barev vybrat model pro sebe? Berte v úvahu nejen aktuální trendy, ale také tvar svého obličeje. Šikovným výběrem klobouku můžete podtrhnout svou krásu a zajistit si atraktivní a stylový vzhled.

Klobouk a tvar obličeje

Pokud se vám nedaří najít ten správný klobouk, začněte tím, že určíte tvar svého obličeje. Pro jistotu si stáhněte vlasy dozadu a sepněte je tak, aby odhalovaly váš obličej. Ti, kteří mají třásně, by si je měli sepnout a odhalit čelo. Pak se postavte před zrcadlo a krémem nebo smývatelnou fixou obkreslete svůj odraz. Zaměřte se zejména na čelo, tváře a bradu.

Místo zrcadla můžete použít také telefon. Vyfoťte se na něm. V režimu úprav obkreslete svůj obličej a pokuste se definovat jeho tvar. Neočekávejte, že získáte dokonalý čtverec nebo trojúhelník. Určitě však budete schopni vidět charakteristické rysy svého obličeje a podle nich posoudit jeho tvar. Jak vybrat klobouk pro svůj tvar obličeje? Vše záleží na tom, zda je oválný, trojúhelníkový, kulatý, čtvercový nebo obdélníkový.

Jaká čepice pro kulatý obličej?

Jestliže máte kulatou bradu, výrazné tváře a délka a šířka obličeje jsou podobné, můžete svůj tvar obličeje označit jako kulatý. Vyberte si klobouk, který váš obličej opticky prodlouží a mírně zeštíhlí. Odřekněte se přiléhavých modelů ve prospěch asymetrických klobouků, jako jsou birety s bočním nosem, klobouky s krempou a klobouky s malou krempou, které váš obličej zeštíhlí.Pro ty, kdo mají kulatý obličej, jsou dobrou volbou také volné, podlouhlé šmolkové klobouky, které lze nosit téměř k jakémukoli oblečení. V nabídce AGBO je najdete v široké škále módních barev a vzorů. Vybírejte si kvalitní modely, které si dlouho zachovají svůj původní tvar a nevytahají se v důsledku častého praní nebo častého nošení.

Jaké čepice pro oválný obličej?

Majitelé jemně protáhlé brady a zaoblené linie vlasů jistě nebudou mít problém najít pro sebe ideální čepici. Jejich obličej je totiž symetrický a jeho mírně zúžený tvar se označuje jako oválný. Tomuto tvaru obličeje bude vyhovovat téměř jakýkoli typ čepice: ať už se jedná o huňatou čepici s bambulí, vlněnou čepici s vysokou manžetou nebo čepici, která je ideální na podzim a na jaře. Raději se však vyhněte kloboukům, které by mohly váš obličej opticky prodloužit.

Máte-li oválný obličej, zkuste ho zvýraznit tím, že klobouk nebo čepici stáhnete mírně dozadu. Tím jemně zvýrazníte jeho rysy. Pro chladné dny jsou pro vás ideální volbou pružné a odolné dámské zimní čepiceAGBO, které - díky svému atraktivnímu designu - skvěle doplní váš styling.

Jaká čepice pro rovný obličej?

Váš obličej je obdélníkový, pokud je úzký a dlouhý, s vysokým čelem. Chcete-li zjemnit svislé linie spánků, tváří a brady, vyberte si pokrývku hlavy, která opticky rozšiřuje a zároveň zkracuje váš drobný obličej. Které to jsou? K tomu poslouží náušnice s velkým výstřihem a nápadné chlupaté modely.Dodají vašemu obličeji jemný vzhled a zakryjí vysoké čelo. Pokud máte vytahaný obličej, budou vám slušet také barety a klobouky se širokou krempou.

A čemu se vyhnout? Přiléhavé klobouky a klobouky s bambulí mohou váš obličej ještě více prodloužit. Vyhněte se kloboukům, které odhalují vaše čelo. Na jaře nebo na podzim si místo oblíbené čepice nasaďte přes čelo měkkou pletenou čepici, která bude působit efektněji. Pokud se rozhodnete pro baret, nenoste ho na zátylku, ale na čele.

Jaký klobouk pro hranatý obličej?

Výrazná dolní čelist, široké lícní kosti a ploché čelo jsou charakteristickými znaky hranatého obličeje. Pokud takový máte, bude vaším cílem obličej opticky zeštíhlit. Abyste toho dosáhli, použijte dokonalé zimní velké čepice s bambulí. Na jaře nebo na podzim však můžete sáhnout po čepicích, které jsou k dispozici v nabídce AGBO volné čepice. Skvěle budete vypadat také s kšiltovkou, pokud ji budete nosit asymetricky. V létě se nevyhýbejte kloboukům s velkým okrajem.
Ženám s čtvercovým obličejem sluší také barety stažené dozadu. Měly by si však odpustit pletené, dokonale padnoucí modely, které ještě více zdůrazní jejich ostré rysy.

Hledáte pro sebe dokonalý klobouk? V internetovém obchodě AGBO najdete velký výběr zimních modelů a takév mnoha stylových, odrážejících aktuální módní trendy. S nimi si zajistíte atraktivní vzhled i výjimečný komfort při nošení.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 406 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-02-22
Super...
2024-01-21
Vše perfektní, kvalitní výrobky, velikosti sedí, rychlost dodání.
pixel