Uložit na nákupní seznam
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak si změřit velikost hlavy a najít ideální klobouk?

2023-04-06
Jak si změřit velikost hlavy a najít ideální klobouk?

Při výběru klobouku pro sebe nepochybně zohledníte design a materiál, ze kterého je vyroben. Neméně důležité je však i správné padnutí. Jak si vybrat správnou velikost čepice, aby se vám pohodlně nosila a zároveň vypadala atraktivně? Zde jsou naše tipy.

Změřte si obvod hlavy - co potřebujete?

Změření obvodu hlavy před nákupem čepice ušetří spoustu času, pokud nakupujete v obchodě, a zabrání špatnému výběru, pokud nakupujete online. Samotné měření vám zabere jen chvilku, ale vyplatí se na něj řádně připravit. Potřebujete pouze krejčovský metr a trochu trpělivosti. Nespěchejte a zaměřte se na přesnost. Pak zaručeně dosáhnete svého cíle a koupíte si dokonale padnoucí pokrývku hlavy. nemáte krejčovský metr? To neznamená, že s ním nemůžete měřit. Použijte místo toho měkký provázek. K měření jeho délky budete potřebovat také pravítko.

Jak změříte velikost své hlavy? Není to těžké!

Obvod hlavy změříte tak, že ji obkroužíte centimetrem. Ujistěte se, že páska vede asi 1,5 cm nad ušima a asi 2 cm nad obočím. Na zadní stranu hlavy umístěte centimetr v jeho nejvzdálenějším bodě, těsně nad týlem. Právě v těchto bodech bude čepice ležet. Poté odečtěte výsledek měření. To bude zároveň vaše velikost čepice. Pokud je například vaše naměřená hodnota 56 cm, vyberte si čepici velikosti 56. Menší vás bude určitě tlačit. Jak změřit hlavu, pokud místo čepice hledáte klobouk nebo helmu? Na tom nezáleží. Technika měření zůstává stejná bez ohledu na typ pokrývky hlavy, kterou si hodláte koupit. Nezapomeňte se vyvarovat přílišného utažení pásku. Mohli byste pak získat příliš malý výsledek. Při měření byste se měli cítit pohodlně. Pásek by měl těsně přiléhat k pokožce, ale neměl by ji stlačovat.

Jak změřit hlavu, pokud místo čepice hledáte klobouk nebo helmu?

Pokud nemáte krejčovský centimetr, nemusíte se vzdávat měření. Použijte obyčejný provázek. Vyberte si takový, který je měkký. Vyhněte se elastickým modelům, které mohou výsledek zkreslit. Jak změřit hlavu pomocí provázku? Omotejte si ho kolem hlavy, jak je popsáno výše, a označte délku, která odpovídá obvodu vaší hlavy. Poté ji změřte pomocí pravítka. Stejně jako v případě měřicího pásku se vyvarujte přílišného utažení šňůrky. pokud si rádi přetáhnete čepici hluboko přes uši, můžete si obvod hlavy změřit spolu s nimi. Pokud rádi přetahujete čepici hluboko přes uši, můžete si spolu s ušima změřit obvod hlavy. Co když je výsledek neprůkazný a kolísáte mezi dvěma velikostmi? Vyberte si tu větší. Mnoho výrobců doporučuje koupit čepici s obvodem o 1 cm větším, než je obvod vaší hlavy. Přestože je většina pokrývek hlavy pružná a elastická, příliš úzké modely mohou způsobovat bolestivý tlak.

Jak si mohu vybrat velikost čepice? Na hloubce záleží

Obvod hlavy není všechno. Pokud si chcete být jisti, že vám vybraný model dokonale padne, potřebujete ještě jeden parametr. Tím je hloubka. Příliš hluboká čepice vám bude sklouzávat přes oči. Příliš mělká vás naopak před chladem neochrání. Hloubku čepice zjistíte tak, že změříte délku od samého vrcholu čepice po konec přední části. Měření provádějte naplocho na vnitřní straně klobouku. Výsledek porovnejte s jiným kloboukem, který vám dokonale padne. nezapomeňte, že rozměry na štítku s velikostí nemusí vždy odpovídat skutečným rozměrům klobouku. Abyste se vyhnuli chybám, podívejte se do tabulky velikostí výrobce. V našem internetovém obchodě najdete nejen rady, jak změřit obvod hlavy a vybrat optimální velikost. Pokud máte jakékoli pochybnosti, můžete také položit dotaz pomocí formuláře na webových stránkách a mít jistotu, že najdete ideální velikost.

Jak vybrat správnou velikost čepice pro své dítě?

Mnoho výrobců poskytuje svým zákazníkům tabulky s doporučenými velikostmi čepic pro daný věk dítěte. Doporučujeme však nepoužívat měření, protože obvod hlavy je individuální vlastnost a výsledky se mohou lišit. Vyplatí se také vybírat kvalitní čepice od prověřených značek. Dětské čepice AGBO jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a spolehlivých řešení, což zajišťuje jejich dlouhou životnost a estetický vzhled. Pamatujte, že pokud je velikost čepice uvedena jako univerzální nebo spadá do určitého rozmezí, například 55-60, znamená to, že se model vyznačuje vysokou flexibilitou. Výběrem takové čepice se jistě vyhnete problémům se správným nasazením. Hodně štěstí při hledání ideálního modelu pro vás nebo pro vaše dítě!

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 406 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-01-31
Rychlé dodání, super čepice
2024-01-21
Vše ok
pixel