Uložit na nákupní seznam
Vytvořit nový nákupní seznam

Jak vyprat novorozeneckou deku? Praktické tipy pro novopečené rodiče

2023-03-30
Jak vyprat novorozeneckou deku? Praktické tipy pro novopečené rodiče

Při péči o zdraví a pohodlí čerstvě narozeného dítěte dbáme na vysokou úroveň hygieny jeho těla i věcí v jeho okolí. K tomu bezpochyby patří deka, která chrání dítě před chladem během procházek nebo spánku během dne. Praní novorozenecké nebo dětské deky vyvolává mezi rodiči mnoho otázek. Jak to udělat, aby se obnovila čistota oděvu a zároveň nepřišel o své vlastnosti? Zde je několik tipů.

Novorozenecká deka - nezbytná součást výbavičky miminka

Kompletování výbavičky miminka probíhá ještě před narozením nového člena rodiny. Teplá a vzdušná deka je nezbytností, protože chrání dítě před chladem a účinně odvádí vlhkost. Rodiče stále častěji volí deky z přírodních materiálů, jako je vlna, bavlna a bambus, které mají mimo jiné antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Odpověď na otázku: Jak prát dětskou deku do značné míry závisí na typu materiálu, ze kterého je vyrobena.;Než začnete prát, přečtěte si pokyny výrobce. Najdete je na štítku výrobku.

Nečekejte s praním dětské deky, dokud se na ní neobjeví nečistoty. První praní by mělo proběhnout předtím, než do ní novorozence zabalíte, tedy před prvním použitím. Dětskou deku pravidelně perte, abyste obnovili její svěžest. Mějte to na paměti zejména tehdy, je-li frekvence používání vysoká a používá-li se dětská deka jako přikrývka při procházkách.

Jak prát bambusovou dětskou deku?

Při praní deky podle pokynů výrobce se nemusíte obávat, že by ztratila svou měkkost a atraktivní vzhled. Pokud vlastníte bambusovou přikrývkuAGBO, vyhněte se jejímu praní v pračce. Deka neztratí své vlastnosti, pokud ji budete prát ručně při teplotě 30⁰C. Na štítku výrobku najdete nejen pokyny k praní, ale také pokyny k sušení a žehlení deky, jakož i informace o chemických látkách, které mohou poškodit stav deky.Praní bambusové deky v ruce by mělo být velmi šetrné.;Příliš silné tření může mít za následek nevzhledné pomačkání.

Pokud chcete deku prát v pračce, zapněte šetrný program. Deku je také dobré vložit do speciálního pytle na prádlo, aby se v bubnu pračky nepoškodila.Při praní deky v pračce použijte teplotu 30⁰C a odstřeďování 800 otáček za minutu.;Deku sušte naplocho. Vyhněte se sušení v bubnové sušičce a bělení, které může poškodit tkaninu.

Jak prát bavlněnou deku pro novorozence?

Bavlněné přikrývky; poskytují přístup vzduchu, výborně odvádějí vlhkost a chrání před chladem. Rodiče je rádi používají, protože jsou měkké, přírodní a poskytují dítěti pohodlí. Jak prát novorozeneckou přikrývku z bavlny? AGBO doporučuje prát bavlněné přikrývky v pračce, a to při teplotě maximálně 30⁰C.; Stejně jako u bambusových přikrývek i zde se doporučuje nastavit pračku na šetrný program. Pomocí odstřeďování zbavte oděv přebytečné vody. Dbejte však na to, aby počet otáček za minutu nepřesáhl 600.

Pokud se chcete zbavit záhybů na dece, vyžehlete ji. Teplota žehličky by neměla být vyšší než 110⁰C.;Protože sušička by mohla vlákna deky poškodit, nejlépe ji usušíte tak, že ji položíte na rovný povrch.Použití bělidla nebude ani tentokrát dobrý nápad. Pokud bavlněná deka ztratí svůj původní tvar, navlhčete ji a vysušte znovu na rovné ploše, čímž jí navrátíte její původní podobu.

Bavlněná deka pro novorozence - jak prát?

Pro zimní procházky budou skvělou volbou deky z merino vlny, které účinně chrání před chladem a zároveň zabraňují přehřátí vašeho děťátka. Mnoho rodičů má však obavy, že se nepodaří správně pečovat o čistotu a stav vlněné deky. Její správná péče je investicí do trvanlivosti oděvu. Jak se pere deka z merino vlny? Ačkoli většinu věcí pro vaše dítě je třeba před prvním použitím vyprat, u vlněné deky to není nutné. Je to proto, že merino vlnu lze osvěžit vyvětráním.

Protože merino vlna neabsorbuje pachy a je potažena lanolinem, přírodním živočišným tukem, časté praní vlněné deky se nedoporučuje. Pokud se však na ní objeví skvrny, namočte potřísněnou tkaninu do vody s pracím prostředkem na vlnu. Vyvarujte se tření potřísněného místa.Po odstranění skvrny deku neždímejte.Přebytečnou vodu opatrně odstraňte a vlněnou deku nechte uschnout naplocho.

Přikrývku z merino vlny lze prát také v pračce v programu určeném pro praní vlny. V tomto případě je však třeba omezit odstřeďování na 200 otáček za minutu nebo se mu zcela vyhnout, aby nedošlo k poškození oděvu. Vlněnou deku není třeba žehlit.

Při praní dětské nebo novorozenecké deky nezapomeňte používat pouze šetrné prací prostředky určené pro malé děti, které nedráždí dětskou pokožku. Hodně štěstí!

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 406 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-01-21
Vše perfektní, kvalitní výrobky, velikosti sedí, rychlost dodání.
2024-01-12
Krásné a slušivé
pixel